Poniżej znajdziesz informacje o naszych aktywnościach.


14 sierpień 2021
MOTO CUD – ZABEZPIECZENIE PRZEJAZDU

W sobotnie południe z Radzymina wyruszyła parada motocykli, impreza cyklicznie organizowana przez MotoCud i Radzymiński Ośrodek Kultury i Sportu. Trasa liczyła około 60 km. Przystanek na odpoczynek i posilenie się, był zaplanowany w Ossowie gdzie odbywały się obchody 101 rocznicy Bitwy Warszawskiej 1920 roku. Na nasze oko w przejeździe uczestniczyło około 400 maszyn.

Nasi Ratownicy z RES-u, wraz z Fundacja Jednym Śladem, Niezależna Grupa Ratownicza R1 i nasz dobrym znajomym Michał Grabowski zabezpieczali trasę przejazdu. Pogoda jak i uczestnicy dopisali. Wszyscy szczęśliwie dotarli to punktu kończącego przejazd.

Dziękujemy MotoCud za kolejne zaproszenie do pomocy w zabezpieczeniu 🙂 Podziękowania dla wszystkich Ratowników z którymi działaliśmy na trasie, w szczególność dla Piotr Michalski za koordynację przejazdu.


11 sierpień 2021

URUCHAMIAMY KAMPANIĘ SPOŁECZNĄ

Stowarzyszenie RES uruchomia autorski projekt kampanii społecznej pod nazwą „5 minut – wartość życia”. W ramach projektu, jako grupa Ratowników, będziemy skupiać się na działaniach dotyczących udzielania pierwszej pomocy oraz odpowiednim reagowaniu w przypadku zagrożenia bezpieczeństwa ludzi. Głównym celem kampanii jest edukacja w zakresie prewencji i przeciwdziałania sytuacjom stwarzającym zagrożenie życia lub zdrowia poprzez organizację wydarzeń, szkoleń, pokazów oraz symulacji w zakresie udzielania pierwszej pomocy̨.

Aktywnosci w ramach kampanii społecznej zostały zaplanowane na najbliższe miesiace do końca 2021 roku. Informacje o wszystkich wydarzeniach znajdziecie na naszej stronie internetowej : www.5minut.stowarzyszenieres.pl oraz na profilu Facebookowym – zachęcamy do polubienia naszej strony na FB, by być na bieżąco 🙂

Bądź częścią akcji edukacyjnej „5 minut – wartość życia”, aby przyczynić się do zwiększenia bezpieczeństwa swojego oraz swoich bliskich, znajomych, sąsiadów, nas wszystkich…!


30 lipiec 2021

INTERWENCJA!!!

Kolizja dwóch pojazdów w Al. Jerozolimskich na wysokości zjazdu do Michałowic, brak osób poszkodowanych.Działania:

Zabezpieczenie miejsca wypadku do czasu usunięcia pojazdów ze skrzyżowania.

Na miejscu:- 🚑 Ratownik RES- 🚓 Policja


18 lipiec 2021

INTERWENCJA!!!

Wieczorny wyjazd patrolowy i już po kilku kilometrach nasz Ratownik najechał na wypadek drogowy z udziałem 4 pojazdów w Alejach Jerozolimskich.

Działania: – zaopatrzenie skaleczonej nogi, – zaopatrzenie stłuczonej kości policzkowej.

Osoby uczestniczące odmówiły przybycia ZRM. Zabezpieczenie miejsca wypadku do czasu przybycia patrolu policji.

Na miejscu: Ratownik RES, Ratownik Drogowy Emermed, Policja


13 – 14 lipiec 2021

SZKOLENIE

🚨Ostatnie dwa dni dla naszych ratowników były bardzo pracowite. Prowadziliśmy dwu dniowe szkolenie dla pewnej instytucji, z uwagi na charakter działalności nie możemy ujawnić 🤐 tym razem gdzie i kogo szkoliliśmy. Materiał zdjęciowy tym razem też będzie okrojony do minimum.

W szkoleniu brało udział 40 osób

Szkolenie prowadziło 5 ratowników.

Czas szkolenia 20 godzin.

Przeprowadziliśmy 8 symulacji wypadków komunikacyjnych

Setki uciśnięć fantów z użyciem AED

Dziesiątki ćwiczeń na symulatorze zadławień i wiele innych ćwiczeń.


3 lipiec 2021

SZKOLENIE

W sobotę nasza grupa ratowników miała przyjemność szkolić zaprzyjaźniony zespół rajdowy Gabona Rally Team, oraz pracowników firmy Trena .

W szkoleniu brało 25 osób. Szkolenie obejmowało cześć praktyczna i teoretyczną. Kursanci bardzo chętnie uczestniczyli w zajęciach praktycznych i przyswajali wiedzę teoretyczną z udzielania pierwszej pomocy. Po zakończonym kursie wszyscy uczestnicy otrzymali zaświadczenie o odbytym kursie z pierwszej pomocy.

Życzymy, aby nabyta wiedza nigdy nie była potrzebna 🙂


19 czerwiec 2021

PIKNIK RODZINNY

Bezpośrednio po zakończeniu meczu KS Jaguar udaliśmy się do Michałowic na zaproszenie Zarząd Osiedla Michałowice, gdzie odbywał się Piknik Rodzinny.

Na naszym stoisku można było się zapoznać z technikami udzielania pierwszej pomocy. Bardzo chętnie ćwiczyli rodzice ze swoimi pociechami na fantomach, zapoznawali się jak poprawnie używać AED. Na innym symulatorze można było poćwiczyć jak radzić sobie w przypadku zadławień.

Brawo dla młodego mężczyzny, który po upadku swojej siostry wzorowo zareagował i wezwał ratowników do udzielenia pierwszej pomocy. Szczęśliwie były to tylko powierzchniowo starte kolana. Młoda dama po zaopatrzeniu wróciła z uśmiechem do dalszych zabaw.

Dziękujemy serdecznie wszystkim organizatorom za zaproszenie.


19 czerwiec 2021

MECZ UKS JAGUAR – ZABEZPIECZENIE

W godzinach rannych zabezpieczaliśmy mecz młodzików w rozgrywkach MZPN na Orliku w Sokołowie na zaproszenie UKS Jaguar Michałowice. Mecz przebiegł spokojnie z jedna małą interwencja zaopatrzenia startego kolana. Mimo upału mecz rozgrywał się na wysokim poziomie.


31 maj 2021

DZIEŃ DZIECKA

Po sobotnim Turnieju Oldbojów w Sokołowie zrobiliśmy szybkie przegrupowanie, i w niedzielny ranek wyruszyliśmy do Przasnysza. Na zaproszenie klubu AMK Rzemieślnik w Przasnyszu zabezpieczaliśmy „X ROWEROWY DZIEŃ DZIECKA”.

Na naszym stoisku można było się zapoznać się z technikami udzielania pierwszej pomocy na fantomach przy użyciu AED. Dzieci bardzo chętnie brały udział w ćwiczeniach. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji dla milusińskich, dmuchane zamki, zjeżdżalnie, puszczanie baniek, malowanie buziek…

Nasi Ratownicy szkoli również przyszłych rowerzystów z pierwszej pomocy, którzy przygotowywali się do egzaminu na kartę rowerową.

Dziękujemy organizatorom za zaproszenie, przemiłe przyjęcie i opiekę. Do zobaczenia…


30 maj 2021

INTERWENCJA!!!

To jest pracowity weekend dla naszych Ratowników.

Zderzenie dwóch pojazdów w miejscowości Guzowatka.Dwie osoby poszkodowane.

Nasz Ratownik był po minucie od zdarzenia i przystąpił do udzielania pierwszej pomocy. Po przybyciu pierwszego ZRM prowadzili wspólne działania wraz z OSP.

Na miejscu 🚨 Ratownik RES 🚑 2x ZRM pierwszy W01 184 🚒 2 zastępy OSP.


29 maj 2021


TURNIEJ PIŁKARSKI OLDBOJÓW

Stowarzyszenie RES wygrało konkurs na organizację Piłkarskiego Turnieju Oldbojów pod patronatem Starosty Pruszkowskiego.

Turniej odbył się w miejscowości Sokołów w Gminie Michałowice.

W turnieju wzięło udział 10 drużyn. wszystkie mecze były bardzo zacięte. Było bardzo dużo sportowej walki na boisku.

Gratulujemy drużynie „ORŁY ŁYSEGO 76” z Pruszkowa zajęcia pierwszego miejsca.


24 maj 2021MOTO CUD – ZABEZPIECZENIE PRZEJAZDU

W miniona niedzielę zabezpieczaliśmy ratowniczo I Rajd Śladami Prymasa Tysiąclecia organizowany przez MotoCud. Trasa rajdu liczyła około 220km. Na rajd przybyło około 50 motocykli.

Nasi ratownicy zabezpieczali przejazd na motocyklach i samochodem. Wraz z nami uczestniczyli w zabezpieczeniu zaprzyjaźnieni Ratownicy z innych grup ratowniczych. Dziękujemy Wam za pomoc i współpracę 🙂

Trasa rozpoczynała się od Radzymina i dalej wiodła przez Nową Osuchową, Andrzejewo, Zuzela, kończąc w Kamieńczyku gdzie było przygotowany piknik dla uczestników.

Dziękujemy Organizatorom za zaproszenie 🙂


10 maj 2021

SZKOLENIE

W niedziele prowadziliśmy kurs online z pierwszej pomocy dla grupy uczestników ubiegających się o Licencje Organizatora Sportów Popularnych PZM.

Organizatorem kursu był PZM.


29 kwiecień 2021


BADMINTON DLA KAŻDEGO

Stowarzyszenie RES wygrało konkurs organizowany przez Urząd Gminy Michałowice na organizację zajęć z badmintona dla Mieszkańców Gminy Michałowice.

W okresie od 7 maja do początku lipca oraz od końca sierpnia do końca października w każdy piątek są organizowane zajęcia z badmintona. Na większości zajęć obecny jest profesjonalny trener.

W pierwszym okresie do wakacji zajęcia cieszyły się bardzo dużą popularnością. Na wszystkich zajęciach był komplet osób – 32 osoby w każdy piątek.

Po zakończeniu realizacji zadania przedstawimy informacje na temat zainteresowania tą formą aktywności fizycznej wśród mieszkańców naszej gminy.


01 kwiecień 2021INTERWENCJA!!!

Dziś po godzinie 6 rano uczestniczyliśmy w zabezpieczeniu miejsca wypadku na DK S-8 na wysokości m. Wolica za centrum Ptak w kierunku Warszawy. Nasze działania skupiły się na udzieleniu pierwszej pomocy kierowcą pojazdów ciężarowych.

Szczęśliwie po wywiadzie i wstępnym badaniu urazowym, żaden z kierowców nie zgłaszał potrzeby przekazania do ZRM. W wypadku uczestniczyły dwa samochody ciężarowe, brak osób poszkodowanych. Przejezdny lewy pas w kierunku Warszawy.

Na miejscu: 🚑 Ratownik RES Stowarzyszenie 🚓 KP Policji w Pruszkowie 🚒 PSP Pruszków🚒 OSP Falenty 🚒 OSP Nadarzyn. Podziękowania dla służbą za współpracę.


31 styczeń 2021

Wspieramy Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy!!!

Podczas 29 Finału WOŚP ze względu na obostrzena pandemiczne Ratownicy naszego Stowarzyszenia koordynowali działania sztabu w Szkole Podstawowej nr 2 w Michałowicach zapewniając bezpieczeństwo odwiedzającym ludziom o wielkich sercach.

Przejdź do galerii aby zobaczyć co się działo.

WOŚP 2021 – przekazaliśmy na aukcję voucher na szkolenie

Jak zawsze jesteśmy sercem z WOŚP. W związku z tym postanowiliśmy wystawić na aukcję voucher na szkolenie z pierwszej pomocy. Szkolenie jest dedykowane dla pracowników firmy, która go wylicytuje.

Wylicytowany voucher na szkolenie z pierwszej pomocy trafił na ręce zwycięzcy: Grupa Progress – Ubezpieczenia Gratulujemy pięknego gestu i zasilenia WOŚP.

Przejdź do galerii aby zobaczyć moment przekazania vouchera.